Elektronik direksiyon sınavı

Yeni uygulama ile Dünya çapında ses getirecek olaya imza atan Ülkemiz, ehliyet alacak adaylara uygulanan direksiyon uygulama sınavı , Ocak 2018’den itibaren tablet bilgisayarlar ile yapılmaya başlanacak.

İlk önce Ankara da başlanacak olan tablet uygulaması daha sonra Türkiye geneline yayılması bekleniyor. Yeni uygulama ile sınava giren adaylar elektronik ortamda anlık olarak sonucuna ulaşmış olacaktır. Ehliyet almak isteyen kişilerin daha eğitimli  daha bilinçli hale getirilmesi ve ehliyetini alan kişilerin direk trafiğe çıkması için gerekli düzenlemelerin de yapılacağı görülmektedir.

TEORİK (YAZILI) SINAV ARTIK E-SINAV

Var olan yazılı sınav yerine geçmiş olan elektronik sınav bilgisayar üzerinden yapılmaktadır. Yapılan sınav sonrası sonuç hemen adaya söylenir. Ve ilk direksiyon uygulama sınavına girişini gerçekleştirir.
Bu uygulama ile birlikte ehliyet sınavına devlet okullarında kitapçık üzerinden yapılan sınavlar yerine geçecek olan sistem şuan aktif halde devam etmektedir.Fakat bu sistemin daha çok artarak ehliyet sisteminde hızlandırma sağlanacaktır.Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

 

ehliyet,sürücü kursu,a sınıfı ehliyet,a2 sınıfı ehliyet,a2 ehliyet,b sınıfı ehliyet,araba ehliyeti,istanbul,a1 ehliyet,a ehliyet,sürücü,psikoteknik,psikoteknik raporu,psikoteknik merkezi,kağıthane,4.levent

Related Posts
Yorum Yap

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Sohbeti Aç 👋
Nasıl yardım olabilirim?
Merhaba 👋
Size yardım edebilir miyiz?